شنبه, 10 آبان 1399
  • ساعت : ۱۴:۱۰:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 51
  • کد خبر : ۳۸۵۵
ایجاد 47 فیدر فشار ضعیف در امور برق گلستان طی سال جاری
در نیمسال نخست سال جاری، تعداد 47 فیدر فشار ضعیف با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال در امور برق گلستان تبریز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، مدیر عامل شرکت گفت: با تلاش همكاران اداره‌ی بهره‌برداري و مهندسي امور برق گلستان و همكاري امور نوسازي و پيمانكار آنكال، از ابتداي سال جاری تا پایان شهريور ماه، تعداد 47 فيدر فشار ضعيف از پست‌هاي موجود و پست‌هاي جديدالاحداث، در مرکز شهر تبریز راه‌اندازی و بهره‌برداری گرديده است.

عادل کاظمی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از منطقه‌ی مرکزی تبریز در حوزه‌ی جغرافیایی و عملیاتی امور برق گلستان قرار داشته و دارای تراکم جمعیتی بالا و به تبع آن چگالی بار زیاد است، افزود: با در نظر گرفتن رشد سریع و ناهمگون بار، با پدیده‌ی شناور شدن نقطه‌ی ثقل بار در این منطقه مواجه هستیم.

وی ادامه داد: فرسودگی و استهلاک شدید شبکه‌ی این منطقه و محدودیت‌های متعدد فنی و اقتصادی احداث پست‌های جدید به لحاظ عدم امکان تملک زمین، با توجه به تراکم و بافت ویژه این بخش، موجب ایجاد شرایط دشوار بهره‌برداری شبکه‌ی فشار ضعیف از نظر مدیریت ولتاژ و امکان واگذاری انشعابات جدید شده بود.

کاظمی یادآور شد: این مشکل با احداث و راه‌اندازی 47 فیدر فشار ضعیف در مناطق مختلف، تا حد چشمگیری در مقطع کنونی مرتفع شد و این راهکار، به نوعی بهینه‌ترین جایگزین در شرایط نامساعد اقتصادی و نیز محدودیت‌های شدید تامین تجهیزات بود.

وی در تشریح اثرات کلی احداث و راه‌اندازی 47 فیدر فشار ضعیف گفت: بهبود قابل توجه پروفیل ولتاژ در سطح عمومی شبکه‌ی فشار ضعیف، افزایش کیفیت انرژی تحویلی به مشترکان و رضایت‌مندی آنها از حیث بهره‌مندی از ولتاژ ثابت و استاندارد و حذف نوسانات برق، کاهش بار فیدرهای مجاور و متعاقبا بالا بردن عمر مفید تجهیزات و افزایش دوره‌ی تعمیر و نگهداری و کاهش نرخ خاموشی‌های بی‌برنامه از مهمترین اثرات احداث و راه‌اندازی 47 فیدر فشار ضعیف در امور برق گلستان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان خاطرنشان کرد: 47 فیدر مذکور در 21 پست توزیع امور برق گلستان از جمله پست هوايي علي سياه‌پوش، پست کوی فرهادی، پست كوي روشن و پست زمرد با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال ایجاد شده‌اند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.8.0
    V5.5.8.0