سه‌شنبه, 6 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۴:۵۶:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 40
  • کد خبر : ۳۷۵۸
با احداث پست حوضچه‌ای، برق بازار ایكی‌قاپیلی تامین می‌شود
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از احداث پست حوضچه‌ای در بازار ایکی قاپیلی خبر داد و گفت: ترانس موجود در این پست از نوع هرمتیک بوده و هیچ ارتباطی با محیط بیرون نداشته و از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، عادل کاظمی حل مشکل تامین و ایمن سازی برق بازار ایکی قاپیلی را از مهمترین دغدغه‌های این شرکت و بازاریان تبریز عنوان کرد و افزود: پس از بررسی کارشناسان امر و هم‌اندیشی میان شرکت توزیع نیروی برق تبریز، کسبه‌ بازار و هیئت امنای بازار ایکی‌قاپیلی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، معاونت پیشگیری از جرم دادگستری استان و استانداری توافق شد تامین برق بازار ایکی قاپیلی از طریق نصب و احداث پست حوضچه‌ای صورت پذیرد.

کاظمی با بیان اینکه این پست حوضچه‌ای در زیرزمین قرار داشته و در سطح قابل مشاهده نیست، تاکید کرد: ترانس موجود در این پست از نوع هرمتیک بوده و هیچ ارتباطی با محیط بیرون ندارد و در مقایسه با سایر ترانس‌های مشابه از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. در این پست حوضچه‌ای، سیستم‌های حفاظتی نیز پیش‌بینی شده و قابلیت پایش و کنترل از راه دور و آنلاین را دارا است.

وی با عنوان اینکه احداث پست حوضچه‌ای در تبریز برای نخستین بار صورت می‌گیرد، تصریح کرد: با احداث این پست حوضچه‌ای تمامی 120 مشترک بازار ایکی‌قاپیلی که در اثر حادثه‌ی آتش‌سوزی سال گذشته، بدون برق بودند، تامین برق شده و با رعایت شرایط و امکانات فنی با بارگیری فیدرها می‌توان تعدادی دیگر از مشترکان برق در محدوده‌ی بازار را نیز پوشش داد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه با هزینه‌ای بالغ بر 6 میلیارد ریال انجام می‌شود، یادآور شد: اجرای پروژه‌ی پست حوضچه‌ای بازار به دلیل مشکلات حمل و نقل و محدودیت‌های کار در ساعات روز، دو ماه به طول خواهد انجامید و برای این منظور گودالی به عمق 4 متر و در ابعاد 4در5 متر حفر خواهد شد.

کاظمی با بیان اینکه پست کمپکت قبلی به دلیل ادامه‌ی مراحل رسیدگی قضایی و صدور رای نهایی و باقی‌ماندن شواهد و ادله پرونده، با حکم قاضی دست نخورده مانده، اضافه کرد: این پست پس از صدور رای نهایی دادگاه، جمع‌آوری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان با بیان اینکه فصل تابستان و ایام پیک بار در پیش است، به بازاریان عزیز تبریز توصیه کرد به طور اکید از‌ برق‌های غیرمجاز استفاده نکنند و در صورت داشتن انشعاب با قدرت پایین، به امور برق روشنایی مراجعه کنند تا به صورت فنی و قانونی آمپراژهای واحدهای تجاری ایشان افزایش یابد. پس از احداث و بهره‌برداری از پست حوضچه‌ای نیز، بازاریان از سیم‌کشی داخلی به صورت نامناسب و خودسرانه خودداری کرده و با اخذ مشاوره از خبرگان فنی حوزه‌ی برق به این کار اقدام کنند. همچنین بازاریان محترم می‌توانند جهت پیشگیری از مصرف بالا و قبض‌های پرهزینه، در ایام پیک بار متناسب با سیاست‌‌های توانیر، از طرح‌های مشارکتی و تشویقی مدیریت مصرف و پیک‌سایی بهره‌مند شوند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.8.0
    V5.5.8.0