جمعه, 22 فروردين 1399
  • ساعت : ۱۰:۵۲:۵۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ 
  • تعداد بازدید : 72
  • کد خبر : ۳۷۲۴
گزارشی تشریحی از اقدامات ستاد پیشگیری از بیماری‌های زیستی و واگیردار برق تبریز
شرکت توزیع نیروی برق تبریز تمامی امکانات خود را جهت پیشگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا به کار بسته است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، همزمان با شیوع بیماری ویروس کرونا (کووید 19)، ستاد پیشگیری از بیماری‌های زیستی و واگیردار در تاریخ 06/12/1398 با حضور معاون منابع انسانی، معاون بهره‌برداری، مدیر ایمنی، مدیر حراست، مدیر تدارکات، مدیر روابط عمومی، مدیر خدمات عمومی، رییس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، رییس اداره رفاه و بازنشستگی، کارشناس مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و کارشناس روابط عمومی تشکیل شد.

این ستاد پس از تشکیل جلسه، در خصوص تهیه و تحویل ملزومات مورد نیاز برای پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا، از جمله ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و ...؛ جهت تحویل به پرسنلی که ارتباط مستقیم با مشترکین دارند با اداره کل مدیریت بحران استانداری، اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، جعیت هلال احمر استان، دانشگاه علوم پزشکی استان، مرکز بهداشت استان و معاونت غذا و داروی استان مکاتبه انجام داد که متاسفانه هیچ گونه مساعدتی حاصل نشد. به دلیل عدم تحویل ملزومات مورد نیاز توسط علوم پزشکی استان و نیز جمعیت هلال احمر استان، اقلام بهداشتی در سه نوبت اعم از اسپری الکل یک لیتری طبی، اسپری الکل 120 سی‌سی، الکل 4 لیتری، الکل 10 لیتری، الکل 20 لیتری، محلول ضدعفونی کننده دست 250 سی‌سی، ماسک فیلتردار، دستکش نایلونی و دستکش لاتکس به مقدار لازم خریداری و به صورت اولویت‌بندی شده بین همکاران خدمات مشترکین و همکاران کنتورخوانی و سایر همکاران در تاریخ 11/12/1398 پخش شد.

همکاران دارای بیماری‌های زمینه‌ای و خاص همچون بیماران قلبی، دیابتی، تنفسی، پیوندی و... شناسایی و نسبت به صدور مرخصی اجباری تا پایان اعلام وضعیت عادی اقدام شد.

دفتر نظارت بر خدمات عمومی این شرکت نیز در طی این مدت، از وضعیت بهداشتی آشپزخانه و بسته‌بندی غذای همکاران شیفتی نظارت مستمر داشته است.

مسیر تردد ارباب رجوع از طریق اتاق نگهبانی به واحد میز خدمت هدایت می‌شوند. در صورتی که مراجعه به اداره ضرورت داشت، ضمن تحویل دستکش یکبار مصرف به مشترکین، پس از انجام عمل ضدعفونی به واحد مربوطه راهنمایی می‌شوند.

با هماهنگی‌های به عمل آمده با شرکت کلر پارس، محلول ضدعفونی کننده محیطی به مقدار حدودی 2100 لیتر تهیه و به همراه دستگاه سمپاشی بین تمامی واحدهای شرکت تقسیم شد. عملیات ضدعفونی و گندزدایی به صورت برنامه‌ریزی شده و با نظارت ضابطین ایمنی و بهداشت انجام می‌شود.

پاسخگویی به مشترکین در امورها و اداراتی که امکان ایجاد حایل پیشخوانی وجود دارد انجام و در غیر این صورت با رعایت فاصله‌ی حداقل یک متری خدمات ارائه می‌شود.

کلیه‌ی جلسات غیر ضروری لغو و در صورت نیاز به برگزاری، با حداقل نفرات و با رعایت فاصله بهداشتی تشکیل می‌شود. همچنین کلیه‌ی دوره‌های آموزشی، برگزاری مناسبت‌ها و نیز پذیرایی‌ها لغو شدند.

در خصوص نحوه‌ی پخش چای به همکاران و نظافت محیطی مواردی چون خودداری از پر کردن چای در استکان‌ها در آبدارخانه‌ها، خرید لیوان یکبار مصرفی کاغذی و تحویل به هریک از همکاران در امورها و ادارات تابعه‌ی برق، پخش چای از طریق کتری‌های بزرگ سیار، ممانعت از ورود همکاران به آبدارخانه‌ی امورها و ادارات، ضدعفونی محیطی و محل‌های تماس از طریق ترکیب محلول‌های تهیه شده توسط دفتر نظارت بر خدمات عمومی، و تهیه‌ی مایع دستشویی به میزان کافی و نظارت مستمر مدیران نسبت به رعایت کلیه‌ی الزامات بهداشتی برای همکاران خدماتی مقرر و اقدام گردید.

هرگونه درخواست برای پذیرش میهمان در مهمانسراهای این شرکت و درخواست برای اقامت در شهرستان‌های دیگر لغو و از طریق دفتر روابط عمومی اطلاع‌رسانی شد.

جهت جلوگیری از شیوع بیماری در نمازخانه‌ها، کلیه‌ی مهرهای موجود جمع‌آوری و نمازگزاران با استفاده از مهرهای شخصی و سجاده‌ی اختصاصی، نماز را اقامه می‌کنند.

همچنین دومین جلسه‌ی ستاد پیشگیری از بیماری‌های زیستی و واگیردار در تاریخ 13/12/1398 با حضور اعضای ستاد برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد، ضابطین ایمنی و بهداشت امورهای برق تابعه بر نحوه‌ی کنترل و رعایت الزامات پیشگیری بر اساس چک لیست ارزیابی و بازرسی که توسط مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت در اختیارشان قرار داده می‌شود نظارت داشته و چک لیست تکمیل شده و هرگونه گزارش لازم را در بازه‌ی زمانی دو روزه به دفتر ایمنی و کنترل ضایعات ارسال و رونوشت را به مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ارائه نمایند.

براساس نامه‌ی شماره‌ی 329203 و مصوبه‌ی بند چهاردهم ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا، یک دستگاه ترمومتر (تب‌سنج حرارتی) تهیه شده و در ورودی ادارات استفاده می‌شود.

برای چهارمین بار محلول ضدعفونی کننده دست 250سی‌سی تهیه و در بین همکاران راننده در تاریخ 21/12/1398 پخش شد.

سومین جلسه‌ی ستاد پیشگیری از بیماری‌های زیستی و واگیردار نیز در تاریخ 24/12/1398 با حضور اعضا برگزار و مقرر شد بخشنامه‌ی سوم پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در خصوص همکاران جانباز رعایت شود.

همچنین انجام اقداماتی چون نصب بنر، ارسال پیامک و پیام‌های رادیویی مبنی بر ارائه‌ی خدمات غیر حضوری، گندزدایی و ضدعفونی کلیه‌ی سطوح و محیط اداری در پایان وقت اداری به‌صورت روزانه، لغو کلیه‌ی ماموریت‌های خارج از استانی، حذف دستگاه ثبت انگشت و استفاده از سیستم شناسایی چشم، اطلاع‌رسانی و ارسال هرگونه پیام و هشدارهای پیشگیری از طریق دفتر روابط‌عمومی، جلوگیری از پخش هرگونه شایعات و اطلاعات نامعتبر و ناصحیح، کنترل و درخواست حذف کانال‌ها و گروهای غیرسازمانی و تهیه و تحویل اقلام بهداشتی از جمله ماسک، الکل، دستکش نایلونی و دستکش لاتکس ویژ‌یه همکاران شیفت و کشیک در ایام نوروز از دیگر مواردی بود که به تصویب رسیده و اجرایی شدند.

در پایان گفتنی است در سایه‌ی چنین اقداماتی و به لطف خداوند متعال خوشبختانه تا کنون مورد مثبتی از ابتلای همکاران این شرکت به ویروس کرونا مشاهده نشده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.8.0
    V5.5.8.0