سه‌شنبه, 6 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۴:۵۲:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 315
  • کد خبر : ۳۶۰۸
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز:
ایمنی برق در احداث ساختمان ها رعایت شود
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، گفت: رعایت حریم تاسیسات توزیع برق در ساختمان‌ها از بدو طراحی و تهیه نقشه‌های ساختمانی و حفظ حریم و یا رفع آن در زمان اجرا و احداث ساختمان امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی، عادل کاظمی با اشاره به توسعه فناوری و فراگیر شدن استفاده از تجهیزات برقی در زندگی روزمره و وابستگی به انرژی الکتریکی بیان کرد: پایداری انرژی الکتریکی، مستلزم تامین پیش نیازهایی است که علاوه بر مسائل فنی، دربرگیرنده رعایت حداقل هایی جهت حفظ ایمنی و سلامت مصرف کنندگان آن نیز می باشد .

وی تصریح کرد: با وجود عدم واگذاری انشعاب به اماکن و ساختمان های واقع در حریم تاسیسات برق توسط این شرکت، ملاحظه می گردد تعداد قابل توجهی از موارد برق گرفتگی در زمان اجرای ساختمان اتفاق می افتد که با نصب داربست های  فلزی در حریم شبکه جهت طراحی نمای ساختمان و یا در نتیجه برخورد بدنه ماشین آلات یا دکل جرثقیل ها و سایر تجهیزات فلزی ساختمانی با شبکه توزیع برق اتفاق می افتد..

وی با اشاره به پیش بینی و اجرای دقیق موارد حفاظتی مطروحه در مقررات ملی ساختمان در تمامی اماکن تشریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق تبریز کلیه ساختمان هایی که دارای سه رشته انشعاب برق و یا بیشتر هستند را جهت احداث سیستم ارت و نصب کلید حفاظت از جان نیروی انسانی، ملزم به استفاده از تابلو کنتور نموده است.

وی ادامه داد: ضروریست جهت تکمیل سیستم حفاظتی، اجرای سیستم هم بندی و سیم سوم در ساختمان نیز رعایت گردد.

همچنین وی افزود: می بایست اجرای مراحل فوق الذکر برای تمامی ساختمان ها و اماکنی که دارای یک رشته انشعاب برق هستند نیز الزامی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در خصوص پیش بینی واگذاری زمین پست توزیع در زمان طراحی برای تمامی ساختمان هایی که مجموع قدرت انشعابات آن بیش از 150 کیووات است، بیان کرد: در این راستا علاوه بر کاهش مسائل و مشکلات متقاضیان انشعابات برق ناشی از عدم پیش بینی محل پست توزیع برق در زمان طراحی نقشه ها و کاهش مخاطرات تامین برق آنها بعد از اتمام ساختمان باعث افزایش ایمنی مردم و تسریع در تامین برق و کاهش زمان واگذاری انشعاب و در کل، سرعت بخشیدن به بهره برداری از پروژه های عمرانی خواهد گردید.

وی گفت: تمامی موارد مذکور را می توان در زمان طراحی و احداث ساختمان پیش بینی،اجرا و کنترل نمود.

وی خاطر نشان شد: تامین امنیت جانی و مالی هر شهروند، یکی از مهمترین موارد حقوق شهروندی او است، لذا با رعایت دستورالعمل های ایمنی در برق، می‌توان از خطرات احتمالی جلوگیری کرد.

 

 

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.8.0
    V5.5.8.0