عنوان : برگزاری رزمایش سراسری قطع برق در برق تبریز
کد خبر : ۳۶۴۳
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ 
ساعت : ۱۰:۴۳:۵۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، رزمایش سراسری قطع برق در تبریز با حضور معاون اطلاع‌رسانی و فرهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیرکل پدافند غیرعامل استان با شعار "پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید" برگزار شد.

گفتنی است این رزمایش با دستور جعفر فرشباف، جانشین شرکت و با رمز "یا صاحب‌الزمان (عج)" با رعایت کلیه‌ی الزامات ایمنی با موفقیت برگزار شد.

محسن محبی، معاون اطلاع‌رسانی و فرهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور با ابراز رضایت از کیفیت برگزاری رزمایش سراسری قطع مولدهای برق توسط شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: هدف این رزمایش، بررسی آمادگی دستگاه‌هایی است که خدمات اضطراری و عمومی را برای مردم فراهم می‌کنند، از جمله برق بیمارستان‌ها و مراکزی که با جان مردم ارتباط دارند که می‌توان به قطار شهری، فرودگاه‌ها، مراکز تولید و توزیع انرژی و مراکز خدماتی اورژانس‌ اشاره کرد و شرکت توزیع نیروی برق تبریز در این زمینه توانست نمره‌ی عالی را کسب کند.

محبی تاکید کرد: مراکز حساس و حیاتی کشور باید با در نظر گرفتن احتمال قطع شدن برق سراسری در زمان‌های بحرانی، حتما به مولدهای اضطراری برق مجهز باشند.

وی یادآور شد: امروز رزمایشی را برای آزمایش آمادگی مراکز انجام دادیم و تمامی مراکز به‌خوبی توانستند وارد مدار شده و از برق اضطراری به‌موقع استفاده کنند.

معاون اطلاع‌رسانی و فرهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان افزود: موفقیت این رزمایش این نوید را به ما می‌دهد که بتوانیم اطمینان خاطر داشته باشیم در مواقع بحرانی، مراکزی که خدمات فوری و اضطراری به مردم می‌رسانند، از عهده‌ی وظایفشان بربیایند و ایجاد امنیت و خاطرجمعی را برای مردم داشته باشند.

در ادامه محمدباقر آقایی، مدیرکل پدافند غیر عامل استان نیز پس از اجرای موفقیت‌آمیز این رزمایش، گفت: خوشبختانه تمامی مراکز اضطراری مورد آزمایش توانستند به‌موقع به برق مولدهای اضطراری خود وصل شوند و از آمادگی کامل برخوردار بودند.

آقایی ادامه داد: هدف از اجرای این مانور و رزمایش‌ها، دستیابی به پایداری، مصونیت و آمادگی کامل برای شرایط بحرانی است و تاکید پدافند غیرعامل آمادگی لازم و کامل تمامی دستگاه‌های مهم استان و تجهیز آنها به ژنراتورهای برق اضطراری است.


تعداد بازدید : 49

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0