عنوان : جمع آوری انشعابات دو هزار دستگاه ماینر توسط برق تبریز
کد خبر : ۳۶۱۰
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ 
ساعت : ۱۵:۲۶:۲۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی، عادل کاظمی، با اشاره به لزوم کاهش تلفات انرژی الکتریکی تشریح کرد: استفاده از انشعابات غیر مجاز توسط دستگاه های ارز دیجیتال باعث افزایش تلفات انرژی به میزان 6/0درصد و افت ولتاژ برای مشترکین واقعی می‌شود.

وی گفت: دستگاه‌های ماینر (تولید ارز دیجیتال) دارای توان مصرفی برق در رنج های مختلف تا چندین کیلووات می‌باشند که کاربران این دستگاه‌ها عمدتا با استفاده از انشعابات غیر مجاز و با استقرار تجهیزات در کارگاه های متروکه اقدام به انشعاب گیری از شبکه برق فشار ضعیف می‌کنند.

وی ادامه داد: مراکز ارز دیجیتال که بدون ارائه مجوز، نبود تعرفه خاص و استاندارد های فنی لازم در مدار قرار گرفته اند، شرکت توزیع نیروی برق تبریز را در پیک تابستان با مشکل جدی مواجه نموده است.

وی ادامه داد: در راستای جلوگیری از افزایش مصرف برق و اختلال در شبکه و استفاده غیر مجاز، دفتر حقوقی این شرکت پس از هماهنگی و تعامل با دادستان مرکز استان، موفق به اخذ دستور قضایی مبنی بر جمع آوری برق های غیر مجاز دستگاه های تولید ارز دیجیتال با همکاری پلیس فتای استان شده است.

وی خاطر نشان شد: اخیراً در مناطق شهرک صنعتی شهید مدنی، باغ معروف، کجوار، جاده اهر و... تعداد زیادی از دستگاه های ماینر کشف و ضبط شده است.


تعداد بازدید : 386

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0