رو عنوان : توسط شرکت توزیع نیروی برق تبریز صورت گرفت؛
عنوان : به كارگیری 65 دستگاه ژنراتور ادارات در عبور ازپیك تابستان97
کد خبر : ۳۴۷۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ 
ساعت : ۱۵:۲:۴۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی برق تبریز، عادل کاظمی در خصوص اقدامات دفتر مدیریت مصرف برای جلب همکاری ادارات و صنایع اظهار داشت: بازرسی، ممیزی و پایش مصرف انرژی بیش از 395 اداره کل و زیر مجموعه ادارات، توسط همکاران مدیریت مصرف، نمایندگان استانداری و فرمانداری به انجام رسید.

وی با اشاره به هماهنگی ها و اقدامات انجام شده جهت بازدید از ادارات گفت: کاهش بار حاصل از شناسایی و  به کارگیری دیزل ژنراتورهای موجود در ادارات در ساعات اوج بار، 24.7 مگاوات بوده  است.

کاظمی با اشاره به همکاری مشترکین اداری،صنعتی، کشاورزی و تجاری در برنامه های پاسخگوئی بار اظهارداشت: شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سال 97 تعداد 657  تفاهم نامه با ادارات ، صنایع، و ... منعقد کرده بود که مجموع توافق صورت گرفته برای کاهش دیماند از این محل 65.2 مگاوات  پیش بینی شده بود.

گفتنی است میزان توافق صورت گرفته با مشترکین اداری، صنعتی، کشاورزی در برنامه پاسخگوئی بار که قبلا 65.2مگاوات ذکر شد پس از تایید شرکت توانیر نهایی خواهد گردید.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای مدیریت مصرف انرژی جهت فرهنگسازی و کاهش پیک بار سال 97تشریح کرد: دو دوره آموزشی برای بانوان شاغل در ادارات و دانشگاه تبریز، یک دوره آموزشی مدیریت مصرف برای بسیج مهندسی آذربایجان شرقی  و دو دوره آموزشی برای کارکنان و پرسنل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی برگزار شده است

وی گفت: همچنین برای کاهش مصرف انرژی، با هماهنگی استانداری محترم آذربایجان شرقی ، ساعات کار ادارات از 30 تیر ماه تا 17 مرداد ماه تغییر یافت که کاهش پیک بار در حدود14 مگاوات را موجب گردید.

همچنین با هماهنگی انجام شده با هیات امنای شهرک های صنعتی، به غیر از همکاری در طرح های پاسخگوئی بار، فیدرهای تغذیه کننده این شهرک ها، در ایام توافق شده تا 90 درصد کاهش بار داده شد که تاثیر این طرح در کاهش پیک شبکه بطور متوسط 39.5 مگاوات بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، با اشاره به مجموع کاهش پیک بار متاثر از اقدامات مدیریت مصرف شرکت گفت: کاهش پیک بار موثر مدیریت مصرف به غیر مدیریت استراتژیک بار، 143.4 مگاوات بوده است.

گفتنی است عملکرد شرکت توزیع نیروی برق تبریزدر سال 96، 100.377 مگاوات بوده که با افزایشی چشمگیر به  143.4 مگاوات در سال 97 رسیده است. 


تعداد بازدید : 126

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0